Porsche Festival Race 2017 sõitudelt toodi koju 6 karikat

Andre Kiil ja Kren Tunder. Foto: Edgar Seemendi

Soomes augustikuu viimasel nädalavahetusel Alastaro ringrajal toimunud võistlus Porsche Festival Race 2017 oli eestlaste jaoks edukas. Karikaid nopiti nii BMW Xtreme Cup erinevatelt sõitudelt kui ka Porsche 997 klassist.

BMW Xtreme Cup Eesti ja Soome MV 5.etapi 45-minuti sõidu võitis Andre Kiil. Liidrist 5.662 sekundit taga oli isa-poja duo Timo ja Markus Grönthal ja kolmanda koha karika tõi koju Thomas Padovani, kelle vahe Kiiliga oli 5.957 sekundit. Kiili sõnul võit kergelt ei tulnud: “Kui 37 minutit sõidetud, läks olukord raskeks. Kaldusin ideaaltrajektoorist veidi kõrvale ja riivasin vist äärekivi. Vibratsiooni järgi tundus nagu oleks rehv purunenud, kuid tegelikkuses said veljed väga tugevalt kannatada. Hoolimata sellest, et ma löögi tagajärjel tempo palju rahulikumaks võtsin, õnnestus mul finishijoon siiski esimesena ületada.”

Järgmisel päeval BMW Xtreme Cup Eesti ja Soome MV 5.etapi 20-minuti sõitudes olid taas eestlased poodiumil: Esimeses sõidus sai teise koha Kren Tunder, kaotades Grönthalile 4.078 sekundit. Teise sõidu võitis Andre Kiil, kelle kannul oli vaid 0.299 sekundiga Kren Tunder.

Porsche 997 klassi teises 20-minuti sõidus tõi Oliver Tiirmaa koju kolmanda koha karika. Kui trennide ajal oli rada kuiv ja sobiva rütmi sai kiirelt kätte, siis võistluspäeva ilmastikutingimused olid kõike muud kui soodsad. Viimaselt positsioonilt startinud Tiirmaa tegi väga head sõitu ja lõpetas kolmandana.

Viimane EMV, NEZ ja FTCC etapp toimub 22.-24.septembril ja taaskord Soomes Alastaro ringrajal.

Fotod võistlusest: https://www.facebook.com/pg/autoringrada/photos/?tab=album&album_id=2019374324949182