Eesti ringrajasõitjad lähevad ENEOS Riga Summer Race´l kõrgeid kohti püüdma

Est1 Racing. Foto: Raimonds Volonts

Nädalavahetusel 19.-20.augustini sõidetakse Riias, Bikernieki ringrajal ENEOS Riga Summer Race, mis toob rajale parimad Baltikumi ringrajasõitjad. 
Balti meistrivõistluste neljandal etapil on starti tulemas ligi 150 sõitjat, kelle hulgas ka mitmed eestlased.

Nädalavahetuse üks põnevamaid heitlusi saab kindlasti toimuma BEC 4H ehk Baltikumi 4 tunni kestvussõidu meistrivõistluste arvestuses. Riias toimuvaks etapiks on registreerinud 22 meeskonda, neljast riigist.
Võidumõtetega stardib hooaja neljandale võistlusele Est 1 Racing meeskond, kelle ridades sõitmas mitmekordsed Eesti meistrid Raimo Kulli ja Sten Pentus. Lisaks Kullile ja Pentusele on seekord Porsche Cayman GT4 võistlusauto rooli keeramas Thomas Padovani ja Jukka Honkavuori.

“Kuna plaanime oma meeskonnaga septembri alguses osaleda 24H Series Barcelona kestvussõidu etapil, siis on Riia etapp meie meeskonnale heaks ettevalmistuseks.
Viiest sõitjast, kellega seal plaanis võistelda on Riias stardis neli. Barcelona sõiduks liitub meiega veel Keijo Kaasik. ENEOS Riga Summer Race nädalavahetuse eesmärgiks on BEC 4H arvestuse võit,” tutvustas Raimo Kulli eesootava nädalavahetuse ja septembri alguse plaane.

Kulli poolt Baltikumi ringraja meistrivõistluste kodulehele antud pikemat intervjuud võib lugeda –  http://batcc.eu/2017/08/17/raimo-kulli-your-mistake-is-a-mistake-and-even-retirement-for-the-whole-team/

ENEOS Riga Summer Race toob lisaks BEC 4H klassi sõitjatele veel starti Baltic Touring Car, Kumho Tyre Challenge, Legends ja historic autode Dzintara aplis arvestuse võistlejad.
Erinevate klasside arvestuses on end võistlusele registreerunud 101 võistlejat, kelle hulgas ka Kumho Super 1600 klassi liider Steven Puust. Lisaks Baltikumi parimatele ringraja sõitjatele on rajale sõitmas võistlejad Gruusiast, Soomest, Taanist, Ukrainast ja Venemaalt.

Uunikumautode klassis Dzintara aplis on Sõpruse karika raames rajale oodata 51 võistlejat. Nädalavahetusel saab Bikernieki ringrajal näha VAZ 1300, VAZ 1600, Volga, Volga 406, Moskvich võistlusautosid ja Formula Easter, Formula Mondial vormeleid.
Formula Mondial klassis on startimas kolm eestlast – Toivo Ninnas, Jaak Kuul ja Taavi Kuul.

Lisaks ringrajasõitjatele saab Bikernieki ringrajal mõlemal võistluspäeval näha ka Läti parimat driftisõitjat Kristaps Blušsi. Maailma mainekama driftisarja Formula Drift piloot püab oma 1000 hj BMW-l püstitada uut drifti kiiruserekordit.

ENEOS Riga Summer Race võistlejate info, ajakava jpm. leiab Baltikumi ringraja meistrivõistluste kodulehelt http://batcc.eu/

Mõlemast ENEOS Riga Summer Race võistluspäevast on võimalik näha ka livestrem´i.

1.võistluspäeva Livestream´i leiab – http://straume.lmt.lv/lv/motoru-sports/motoru-sports/rsr-1diena/1001929
2.võistluspäeva live stream´i leiab – http://straume.lmt.lv/lv/motoru-sports/motoru-sports/rsr-1diena-3/1001931

ENEOS Riga Summer Race on pealtvaatajatele tasuline. Kahepäevane pääse maksab 15 eurot. Ühe võistluspäeva pääsme saab lunastada 7 euro eest. Tasuta pääsevad võistlust vaatama alla 12.aastased lapsed ja pensionärid.
Pileteid saab osta kohapealt ning www.bilesuserviss.lv